top of page

Neištikimybė. Kaip bendrauti toliau? 1

Updated: Feb 6, 2022

Pirma dalis

Neištikimybė supurto santykio pamatus. Šis smūgis gali būti toks stiprus, jog nebėra aišku, ar atstatyti tai, kas tiek metų statyta, ar kurti viską iš naujo su kitu žmogumi.


Akivaizdu, jog gyventi taip, kaip gyvenome – nėra įmanoma. Po neištikimybės santykis nebebus toks, kaip buvo, tad teks pažinti vienas kitą iš naujo.


Įprastai po neištikimybės santykiui atsistatyti prireikia nuo pusės metų iki metų. Todėl pokalbių, kuriais vis iš naujo teks spręsti santykio eigą, greičiausiai bus ne vienas.

Tiesa, sunkiausia šį pokalbį pradėti, tad keli klausimai, kuriuos prasminga aptarti kartu:

  1. Kaip manai, kodėl įvyko neištikimybė?

  2. Kas vyko mūsų santykyje, jog atsirado vietos neištikimybei?

  3. Kas nutiko, kad man nesakei apie kitą žmogų?

  4. Ar nori toliau gyventi kartu?

  5. Ar svarstei apie skyrybas? Ar ėmeisi kokių nors žingsnių, jog pradėtum šį procesą? Ar svarstei gyventi kartu su šiuo žmogumi?

  6. Kaip manai, kas turi nutikti mūsų santykyje, kad galėtume tai išgyventi? Ar esi pasiruošęs įdėti pastangų ir kurti šiuos pokyčius santykyje?

  7. Kaip toliau tvarkome įprastus kasdieninius klausimus? Ar tvarkome buitį mums įprastu būdu, ar reikia pokyčių?

  8. Kokie rūpesčio ženklai padėtų santykyje? Ar ir toliau rašome vienas kitam rūpestingas žinutes? Ar miegame kartu? Ar bučiuojamės? Ar mylimės?

  9. Ar kitas žmogus žino apie tai, kad esi santykyje? Ar jam pranešei, kad apie šį romaną yra žinoma?


Baucom, D. H., Snyder, D. K., & Gordon, K. C. (2011). Helping couples get past the affair: A clinician's guide. Guilford Press.


251 views

Recent Posts

See All

Comentarios


bottom of page