top of page

4 patarimai, siekiant tikslų

„Ryte vietoje 15 min. naršymo telefone, mankštinsiuosi“. Skamba paprastai, kol nepradedi daryti. Sunkiausia nėra sukurti naują įgūdį, bet atsikratyti nenaudingo.


Ko nereikėtų daryti:


Bausti savęs už nepasiektą tikslą.

Nesunku užsiimti savigriauža: „nieko nebus, aš tiesiog tingiu“, „akivaizdu, sveikai gyventi ne man“. Verčiau energiją, kurią naudojam save bausti, panaudoti norimam tikslui. Tad pastebėjus, jog vietoje mankštos pasirinkome praleisti laiką prie telefono, padėti telefone nepatogiai toli ir pereiti prie mankštos. Savęs baudimas tik padidina tikimybę, kad norimas tikslas siesis su kančia ir kažkuo, ko labai nesinori daryti. Būsena prieš ir po turi būti skatinanti tęsti iššūkį.


Tikėtis, jog naujo tikslo pavyks siekti nuosekliai kiekvieną dieną.

Viduryje sunkios darbo savaitės, jaučiant stiprų miego trūkumą, mes linkę pasirinkti tas veiklas, kurios reikalauja mažai pastangų. Todėl sudėtinga nauja veikla tik nubudus nebus tai, ką lengvai pasirinksime. Numatyto tikslo nepavyks įgyvendinti visas numatytas dienas ir tai normali tikslo siekimo dalis.


Ką svarbu žinoti:


Iš pažiūros paprasti ir nesudėtingi tikslai, iš tiesų yra kompleksiški ir ne taip lengvai pasiekiami.

Tai, ar pavyks ryte mankštintis priklauso ne tik nuo to, ar nesutingsime išsivynioti kilimėlį ir atlikti numatytus pratimus. Mūsų mankštos sėkmė priklauso bent nuo 4 skirtingų įpročių, kurie mums gali būti visiškai nauji. Greičiausiai reikės atsikelti anksčiau, turėsime negerti pietų metu kavos, lovoje gulėti valanda anksčiau, bei prieš miegą skaityti knygą ar pan. Būtent dėl to sakoma, jog siekti tikslų reikia nuo mažų žingsnių. Kaip taisyklė būtent tie maži žingsniai ir pakiša koją.


Įsivaizduoti veiksmų seką, kuri reikalinga naujam įpročiui – labai svarbu. „Ryte pramerksiu akis ir ...“ Įsivaizdavimas padeda pastebėti visus galimus sunkumus ir jau minėtą tikslo kompleksiškumą bei užbėgti tam už akių.

93 views

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page