top of page
Radijo ir televizijos laidos

Radijo ir televizijos laidos

Straipsniai ir laidų įrašai

Image by Vince Fleming

LRT

Abejotina, kad egzistuoja toks žmogus, kuris niekada nepasijautė apgautas, išnaudotas ir kontroliuojamas bent kartą gyvenime. Žinoma, vieni dažniau pakliūva į tokias situacijas, kitiems pavyksta jų išvengti. Ir vis tik pakliūsime, ar nepakliūsime į šantažuotojo pinkles priklauso ne nuo šantažuotoju, o nuo mūsų pačių.

Image by GRAY

LRT

Psichologė apie pasitikėjimą savimi: mintys yra kaip radijo stotys – jas galima pakeisti ir perjungti

Klaidingai manome, kad pasitikėjimą savimi galima staiga padidinti arba kažkas su mumis negerai, jeigu jis yra  žemas. Nors turime nuostatą, kad reikia save įtikinti, jog esame stiprūs, protingi ir puikūs, tai turi mažai bendro su pasitikėjimu savimi. Tokiu būdu sukurtas pasitikėjimas - trapus ir sugriūna patyrus pirmą nesėkmę.

 

samoninga-seima-laimes-dieta.jpg

LRT

Karantino pamokos, vertos taikyti ir ateityje: sugebėti atidėti emocijas, planuoti ir intymias akimirkas

Jeigu man atrodo, kad sėkmės atvejų nebuvo, viskas buvo labai sudėtinga, vis dėlto vertinga atkreipti dėmesį į tai, kas man padėjo, kad tie sunkumai netapo dar didesni ar blogesni: pavyzdžiui, kas padėjo išlaikyti santykius, kas lėmė, kad sunkumai, kuriuos turėjau, nepasidarė dar aštresni, kokios mano savybės galėjo man pagelbėti

samoninga-seima-seksualine-orientacija.j

Nebegėda

Kaip apie savo seksualinę orientaciją pranešti tėvams?

Ne visiems artimiesiems pavyksta priimti kito homoseksualumą ir kartais jie užstringa šių klausimų lavinoje, kaltindami, pykdami ir negalėdami priimti naujos tiesos.

samoninga-seima-vaiko-foto.jpg

Nebegėda

Kelti ar nekelti: vaiko nuotraukos socialiniuose tinkluose?

Kadangi šis reiškinys pastaruoju metu tapo populiarus – jam buvo sukurtas atskiras terminas – „sharenting“ (angl. „share“ – dalintis, „parent“ – tėtis/mama). Šis terminas apibrėžia reiškinį, kai tėvai nuolat dalinasi privačia informacija apie vaikus socialiniuose tinkluose.

Vaikas 15.jpg

LRT

Apie grįžimą į darželius: pradėkite apie tai su vaikais kalbėti kuo anksčiau

Vertinga skirti laiko ne tik pasakojant apie tai, kad vaikas turės grįžti į darželį, bet ir aptarti, kad darželis bus kiek pasikeitęs. Galbūt vertinga tai pristatyti, kaip žaidimo dalį, pavyzdžiui, turėsime galimybę pabūti daktarais. Pasimatuoti temperatūra, užsidėti kaukes ar pamatyti kitus su kaukėmis.

Image by Michael Prewett

Laimės dieta

Lygiai taip, kaip siekdami pasirūpinti savimi domimės mityba, sportu, dvasinėmis knygomis, vertinga pažinti ir savo seksualumą. Tai padeda ne tik suprasti savo kūną, jo reakcijas, bet ir susikalbėti poroje.

Image by christopher catbagan

Laimės dieta

Kaip nekartoti tėvų klaidų. Autentiškumas poroje ir tėvystėje

Pagriebkite netoliese esantį rašiklį, popieriaus gabalėlį ir pabandykite atsiminti žmogų, apie kurį pagalvojus kyla pakankamai stiprus pyktis. Atkreipkite dėmesį į tas savybes, kurios sukelia jums norą atstumti šį žmogų. Surašę visas savybes, „įdėkite“ jas į dėžę apibraukdami rašikliu. Viršuje šios dėžės nubrėžkite brūkšnį ir parašykite: „Mano šešėlis„.

samoninga-seima-soc-tinklai.png

Nebegėda

Ką mano vaikas veikia socialiniuose tinkluose?

Tiesa, socialiniai tinklai, suteikdami galimybę tapti, kuo norime ir paslėpti taip nenorimus mūsų trūkumus, suformuoja realybės neatitinkantį suvokimą apie žmones ir santykius.

Samoninga-seima-Migle.jpg

Laimės dieta

Kritika sau – kam man to reikia ir kaip tai paleisti?

Tam, kad galėtume suprasti kritiko reikšmę, vertinga prisiminti, kad žmogus pirmiausia yra gyvūnas, kuriam reikia išlikti, todėl mūsų smegenys teikia prioritetą ne laimei, o išlikimui ir dauginimuisi. Dažniausiai būtent mūsų susitarimai visuomenėje paskatina jausti kaltę, kad jaučiu kaltę ir apsunkina gebėjimą išbūti su nemaloniomis emocijomis. Stiprūs ir nemalonūs jausmai skirti padėti išlikti ir mus apsaugoti. Mūsų apsaugos sistemos funkcija – pastebėti aplinkoje arba mūsų vidiniame pasaulyje vykstančias grėsmes ir kurti apsauginį elgesį.

Vaizdas 32.jpg

Vaikui.lt

Vaikų priklausomybė nuo kompiuterio, telefono ir kitų technologijų.

Pirmiausia, galima teigti, jog šiuolaikiniame pasaulyje mes visi tam tikra prasme esame priklausomi nuo technologijų. Pamėginkime įsivaizduoti, kaip jaustumėmės darbe be išmaniųjų telefonų, “planšečių” ar kompiuterių arba koks būtų bendravimas su draugais be smagių programėlių? Taigi šiuolaikinės technologijos yra tapusios mūsų kasdienybe ir be jų gyvenimas jau neįsivaizduojamas.

Vaikas 11.jpg

15 min.

Iš ko susideda tėvų autoritetas ir ką iš tiesų gauna „kietų“ tėvų vaikai?

Vaikai linkę perimti vertybes ir normas tuomet, kai jie pripažįstami šeimoje, kaip lygiaverčiai. Kuo tėvai labiau stengiasi prievarta priversti laikytis šeimoje priimtų normų, tuo vaikai labiau linkę šias normas laužyti ir elgtis rizikingai.

samoninga-seima-ziniu_radijas.jpg

Žinių radijas

Kaip palengvinti vaiko adaptaciją darželyje?

Svarbu atvedus vaiką į darželį nedvejoti, ar ketinu jį palikti ir pabūti keletą minučių. Vis tik jūsų, tėvų nerimas ir baimę vaikai stebi ir matydami jūsų išgąsti tikrai nenorės likti grupėje.

Image by Alexander Andrews

LRT

„Tai tik gyvūnas“, arba kodėl vis dar nepatogu gedėti dėl augintinio netekties?

Visuomenėje vis dar nėra priimta gedėti gyvūno, nors jo funkcija ir pasikeitė: katinas nebėra tik pelių gaudytojas, o šuo – vien namų sergėtojas. Ko gero, jei gedulą dėl gyvūno netekties išgyvenantis asmuo darbdavio paprašytų dienos apmokamų atostogų, jo prašymas būtų sutiktas keistai.

Zvake.jpg

Vaikui.lt

Ką apie mirtį pasakoti vaikams?

Klaidingai manome, kad pasitikėjimą savimi galima staiga padidinti arba kažkas su mumis negerai, jeigu jis yra per mažas.

 

samoninga-seima-besimylincius.jpg

Nebegėda

Vaikas mus užtiko besimylinčius. Ką daryti?

Vaikui besimylinčių tėvų vaizdinys gali būti tiek galimybė išmokti pamoką apie seksualumą, tiek traumuojantis įvykis. Tai, kokia ši patirtis bus, priklauso ne tik nuo stebėto įvykio, bet ir nuo to, kaip tėvai sureaguoja ir aptaria šį įvykį su vaiku.

bottom of page